Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.11.2020
2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM VELİ BİLGİLENDİRME YAZISI

   SAYIN VELİLERİMİZ;

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun;

            Velilerimizle yapacağımız ilk veli toplantısı çok önemlidir ancak pandemi dolayısıyla 1. Dönem toplantımızı yüz yüze gerçekleştiremeyeceğiz.  Velilerimizle aşağıdaki bilgileri paylaşmak hem velilerimizi rahatlatacak hem de sağlıklı bir iletişim için ilk adımları atacaktır.

Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesigelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

Eğitim öğretim işinde yeterli bilgi, beceri, donanım ve tecrübeye sahibiz. Çocuklarımız için en iyisini ve doğrusunu isteriz bunun için yüreğimizi, emeğimizi sonuna kadar kullanırız. Bizler de birer anne, baba, kardeş olarak kendi çocuklarımız için arzuladığımız öğretmen profilinin gerektirdiği davranışları sizlerin çocukları için seve seve sergileriz. Karşılıklı sevgi, saygı, güven ve özveri sınırları içinde yürütülen bir ilişkide en fazla kazançlı olan sizlerin çocukları olacaktır. Öğretmenin uyarılarını ya da tavsiyelerini dikkatle dinlemek ve zamanında ciddiye almak, çocuğunuz için büyük kayıpları önleyecektir.

Genel kurallarımız ve yapılan değişikler

            Kreşe giriş saatlerimiz 08:30-09:30 arasındadır 09:30 dan sonra öğrenci kabul edilmeyecektir. Çıkış saatimiz en geç 17:45 ‘te sona ermektedir. Sağlık durumları ile alakalı gecikmeler olabilir bu gibi durumlarda mutlaka öğretmenimize ya da idaremize bilgi verilmesini rica ederim. Kreşe giriş-çıkışlarında mümkün oldukça pandemi sebebiyle öğrencimizi sabah teslim ederken akşam teslim alırken kalabalık oluşturmadan çok hızlı bir şekilde hareket edilmesi hem bizlerin hem sizlerim hem de çocuklarımızın sağlığı acısından önem arz etmektedir.

             Branş derslerimize 15 Ekim tarihi ile başlamış bulunuyoruz. Ders ücretlerimizde herhangi bir artış öngörülmemiştir. Ders ücretlerimizi ayın 15’inde tam ücret olarak büroya verilmesi gerekmektedir. Resim-Heykel-Seramik, Müzik, Robotik Kodlama, Drama, İngilizce, Satranç(5-6 Yaş), Jimnastik (2.Dönem), Folklör (2.Dönem 6 Yaş ) , Değerler Eğitimi(İsteyen Veliler Dilekçe Vermesi Şartı İle 5-6 Yaşta Uygulanacaktır.) Ayda bir kez Pembe Kurbağa ve bir Kez de Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu ile çalışmaktayız.

            Kreşte sınıflarımız ve tüm oyun alanlarımız her gün rutin olarak temizlenmektedir. İki hafta ara ile dezenfektan ve ilaçlama yapılmaktadır. Gün içerisinde tüm öğrencilerimizin ve tüm personelimizin ateşi kreş hemşiremiz tarafından takip edilmektedir. Ateşi yüksek çıkan öğrencimiz hızlı bir şekilde hemşiremiz ve öğretmenimiz tarafından veliye bilgi verilmektedir. Yapılan bilgilendirmelerde riskli bir durum tespit edilmiş ise, ailesinde pozitif vaka olan ya da temaslı olan, temas durumu riskli çıkan öğrenciyi risk durumu geçinceye kadar sağlıklı hizmet verebilmek ve diğer öğrencilerimizi korumak adına kreşimize kabul edemiyoruz.

            Kreşimize yaptığımız yeniliklerimizden kısaca bahsetmek istiyorum ağustos ayı içerisinde boya, badana ve tamir bakım işleri yapılmıştır. Çocuklarımız için tüm sınıf ve uyku odalarımıza ait halılar değiştirilmiştir. Kum havuzlarımızın üzeri açık olduğu için yazın sıcaktan aktif olarak kullanamıyorduk, kum havuzlarımızın üzerini kapattırdık. Çocuklarımıza sürekli olmamak şartı ile sinema ve oyun saati oluşturulması için projektör ekleyerek fazladan bir oyun alanı oluşturduk. Öğretmenlerimiz ile birlikte belirli gün ve haftalara göre tüm milli günlerimizi törenlerle gerçekleştiriyoruz. Aylık bültenler hazırlanarak tüm kreşte sosyal mesafeye uygun olarak aktif sosyal etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

   Kreşimiz ile ilgili kayıt bilgileri, duyurular, etkinlikler, programlar ve diğer bilgilere aktif kullanmaya başladığımız https://kres.ogm.gov.tr sayfasından takip edebilirsiniz. 😊

                                                                                                             KREŞ YÖNETİCİSİ

 ÇOCUK GELİŞİMİ UZMANI  EBRU KARAARSLAN​


Yazdır