Orman Genel Müdürlüğü Kreş ve Gündüz Bakımevi Yönergesi 'ne ulaşmak için tıklayınız
 
VİZYONUMUZ
Okulöncesi Kreşimiz eğitim alanında, insanın temel davranışlarının kazandırıldığı eğitimin en önemli ilk basamağıdır.
 
MİSYONUMUZ
Öğrencilerimizin Dil Gelişimi, Psikomotor Gelişimi, Bilişsel Gelişimi, Sosyal ve Duygusal Gelişimi açısından, gelişimlerini desteklemek, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri kazandırmak onları mutlu kılmak.
TARİHÇEMİZ:
Kuruluşumuz 1986 yılında bakan onayı ile açılmış olup, halen yeni yerleşkemizde hizmetimize devam etmekteyiz.
 
HAKKIMIZDA
Okulöncesi eğitim insanın temel davranışlarını kazandığı eğitimin en önemli ilk basamağıdır.
Okulöncesi eğitim çocukların  daha sağlıklı ve üretken bireyler olarak büyüme ve gelişmesinde sorumlu olan anne-babaya, eğitimciye, uzman kişiler ve öğretmenlere gereken desteği en iyi şekilde sağlamaktadır. Yalnızca çocuğun ve ailenin değil toplumun gelişimine katkıda bulunan bir süreçtir. Kreşler ve Gündüz Bakımevleri yalnızca   bakım yeri olarak değil bunun yanısıra eğitim yeri olarak da ailelere hizmet vermektedir.
Çocuklarımızın Dil,  Psikomotor,  Bilişsel, Sosyal ve Duygusal Gelişimleri iyi desteklenmelidir. Yaş gruplarına uygun olarak verilen kitaplar ve dergiler bu gelişim süreci için destekleyicidir. Bunun yanısıra sosyal etkinlikler tiyatro, müzik, drama, resim heykel seramik, jimnastik, halk oyunları ve ingilizce  gibi aktiviteler çocukların kişiliğinin oluşmasında verilecek eğitimin en önemli unsurlarıdır.
Kreş Yönetmeliği ve uygulamaya esas olarak bu tür etkinlikler Çocuk Gelişimi Uzmanı-Sosyal Hizmet Uzmanı ve Öğretmenler tarafından organize edilir. Her grup velileriyle gereken görüşmeler yapılır. Eğitim aracı olan eğitim setleri, kitaplar sınıfların yaş gruplarına göre alınır. Sosyal Faaliyetler ailelerin de isteği doğrultusunda çocuklara sağlanabilir. İstemeyen aile katılmayabilir. Bu tür etkinliklerin ücreti oyuncak parası  ve yıllık kırtasiye kitap ücreti olarak aileler tarafından karşılanır. Bilgili, aydın, hoşgörülü, yaratıcı, iletişime açık, bilinçli bir kuşağın yetiştirilmesi açısından çocuklarımızın destekleyici eğitime ihtiyacı vardır.                 
 Orman Genel Müdürlüğü Kreş ve Gündüz Bakımevimiz, kampüsümüz içinde kurum personelinin çocuklarına  hizmet vermektedir. Kreşimiz 95 çocuk kapasitesine sahip olup, 1 kreş yöneticisi, 1 sosyal hizmet uzmanı,2 hemşire,1 danışma,2 memur,5 öğretmen,5 bakıcı anne,2 aşçı,1 bulaşıkçı ve 2 temizlik görevlisinden oluşan ekibiyle hizmet vermektedir.
Kreş ve Gündüz Bakımevimizde sınıflarımız ;
3 yaş grubu
4 yaş grubu
5 yaş grubu
6 yaş gruplarından oluşmaktadır.
 
  Çocuklarımıza her eğitim döneminde kurum dışından gelen öğretmenler tarafından müzik, drama, resim heykel seramik, jimnastik, halk oyunları ve ingilizce etkinlikleri verilmektedir. Ayrıca tiyatro gösterileri sunulmaktadır.    
Her yaş grubunun kendine ait eğitim odası ve uyku odası vardır. Grup sayılarına uygun şekilde tasarlanmış tuvalet ve lavabolarımız ortak kullanılmaktadır.
Bahçemizde çocuklarımızın hoşça vakit geçirebileceği oyun parkımız bulunmaktadır. Ayrıca kreş içinde de kış oyun parkımız mevcuttur.
Çocuklarımıza hazırlanan yemek ve kahvaltı listesi hemşire tarafından düzenlenmekte, sunulan yiyeceklerin tümü kendi mutfağımızda, kontrollü bir şekilde, aşçılarımız tarafından itina ile hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde sunulmaktadır.
Mezuniyet törenlerimiz ve yılsonu sergimiz kurum bahçe ve salonunda yapılmaktadır.
 
ÇALIŞMA SAATLERİ:
Kreş ve Gündüz Bakımevi kurumun çalışma saatinin başlamasından önce ve bitimine kadar hizmet vermektedir. (08:45 – 17:45) 
                                                                                                        Kreş Yöneticisi
                                                                                                     Ebru KARAARSLAN
​​​​